Cafe Ionia Alsancak

Tarzı : Ionia Cafe izmirlilerin beğenisnii kazanmış bir mekan. 60 kişilik oturma kapasitesine sahip mekanda kış bahçesi inanılmaz keyifli bir bölüm.

Dekorasyonu: Can Yücel Sokak'ta, sokağın atmosferine uygun, tarihi ve geleneksel yıllardır kendine has dekorasyonu ve ambiyansıyla İzmir dokusunu koruyacak şekilde düzenlenmiş olan Ionia Cafe, her yaştan insanın zevkine hitap edebilecek nitelikte. 

Lezzetleri: Bir bar-kafe ortamında bulunabilecek her tür içecek ve pratik yiyecekler mevcut. Ancak Ionia Cafe'nin diğer tüm mekanlardan farklı hizmetleri de var. Çitlenbikten elde edilen Menengeç kahvesi, geleneksel Anadolu kültürünün bir içeceği olarak kafenin sunduğu hizmetlerden biri. Ayrıca yerli ve İtalyan mutfağına özgü makarna ve sosları; Urfa'nın doğal biber salçasıyla zenginleştirilmiş tostları, günün her saatinde ve her zaman taze olarak içebileceğiniz klasik ve aromalı bitkisel çayları Ionia Cafe'nin kalitesini yansıtacak tat ve lezzettedir.

Müzik: Can Yücel Sokak'tan geçen herkesin iyi bildiği bir şey de, Ionia Cafe'den duyulan müziktir. Caz, etnik, klasik, soft-rock ve özenle seçilmiş yerli müzikler, kafe'nin kaliteye ve farklılığa verdiği önemi ve özeni kanıtlar. Ionia Cafe'nin kış aylarında geleneksel olarak düzenlediği Balkan Gecesi, Çingene Gecesi, Arabesk Gecesi, Zeki Müren Gecesi gibi etkinlikler, gecenin adına uygun türde performansların yapıldığı unutulmaz etkinliklerdir. Bu gecelerden birine mutlaka katılmalısınız.